جشنواره بهاره

وبلاگ

معرفی بهترین اپلیکیشن‌های یادگیری زبان‌های خارجی

اپلیکیشن‌های یادگیری زبان‌های خارجی

یکی از این دسته برنامه‌های کاربردی که معمولا در مارکت‌های مختلف در لیست پردانلود‌ترین‌ها قرار دارد، اپلیکیشن‌های آموزش زبان است. این اپلیکیشن‌ها با روش‌های مختلف شما را در یادگیری زبان‌های جدید کمک می‌کنند. اگر شیوه‌های سنتی یادگیری زبان‌ را امتحان کرده‌اید و جواب قابل قبولی نگرفته‌اید، وقت آن است تا به شیوه‌های مدرن‌تر هم فرصتی بدهید. در ادامه شما را با تعدادی از بهترین اپلیکیشن‌های آموزش زبان برای اندروید آشنا می‌کنیم.

Duolingo

اپلیکیشن Duolingo

مشهورترین اپلیکیشنی که برای یادگیری زبان‌های مختلف استفاده می‌شود، Duolingo نام دارد. در این اپ تنها کافی است روزی ۲۰ دقیقه وقت صرف کنید و به مهارت خود در این زمینه قدرت بخشید. این اپلیکیشن در هر درس حدود ۷ کلمه جدید در موضوعات مختلف را به شما آموزش می‌دهد و از شما می‌خواهد با پایان درس، تمرینات مربوط به آن را انجام دهید.  

Duolingo به فکر مشکل فراموشی کلمات هم بوده و برای حل آن، بعد از گذشت چند روز، به طور هوشمند مباحث یاد گرفته شده در قبل را از شما سوال می‌کند. اگر به طور منظم روزی ۲۰ دقیقه از وقت خود را صرف این اپلیکیشن کنید، بعد از حدود ۳ ماه تمامی دروس‌ Duolingo را تمام خواهید کرد. با طی این دوره، مهارت زبان مورد نظر شما در بخش‌های مختلف به حد قابل قبولی خواهد رسید.

البته باید توجه داشته باشید، متاسفانه در Duolingo از زبان فارسی پشتیبانی نمی‌شود و شما باید از انگلیسی به عنوان زبان مرجع خود استفاده کنید. با توجه به این موضوع، یادگیری زبان انگلیسی توسط این اپ برای کاربران فارسی زبان امکان پذیر نخواهد بود.

Google play :https://play.google.com/store/apps/details?id=com.duolingo

BABBEL

اپلیکیشن BABBEL

این اپلیکیشن به چندین درس تقسیم شده که هر کدام بین ۱۰ تا ۱۵ دقیقه طول می‌کشند. درس‌های مختلف به درد تمرین قابلیت‌های مختلف می‌خورند و قشر هدف‌شان هم هر دو گروه زبان‌آموزان مبتدی و حرفه‌ای هستند. با این اپ لغات و عبارات مختلفی می‌آموزید. BABBEL ازتان می‌خواهد که لغاتی را تلفظ کنید، حرف بزنید و کلمات را در جملات مناسب به کار ببندید.

نکته جذاب این اپ تمرکز آن بر مهارت مکالمه است و همینطور که دارید پیشرفت می‌کنید کم کم قواعد دستوری را هم به شما می‌آموزد. در عین حال وقتی به اینترنت هم دسترسی ندارید چندان دچار مشکل نمی‌شوید چون قادرید درس‌ها را از پیش دانلود کنید.

طراحی این اپ نواقصی دارد و سیستم تشخیص صدای آن هم گاهی با مشکل مواجه می‌شود. مشکل دیگر اینجاست که اگر بخواهید به همه ویژگی‌های BABBEL دسترسی کامل داشته باشید باید در ماه بین ۵ تا ۱۰ دلار پول بپردازید.

:Google play
https://play.google.com/store/apps/details?id=com.babbel.mobile.andro

TANDEM

اپلیکیشن TANDEM

همه می‌دانند که تنها راه پیشرفت واقعی در یک زبان این است که سعی کنید به آن زبان صحبت کنید. اپ TANDEM هم از طریق گفتگو و ارتباط با برخی از افرادی که زبان مادری‌شان، همان زبانی‌ است که شما می‌خواهید بیاموزید باعث پیشرفت یادگیری زبان شما می‌شود. این اتفاق از طریق متون، فایل‌های صوتی و چت ویدیویی می‌افتد. این اپ اول شرایط‌تان را بررسی می‌کند و بعد بهتان کمک می‌کند یک نفر را پیدا کنید تا با هم پروسه زبان‌آموزی را پیش ببرید.

وقتی زمان چت کردن را مشخص کردید، می‌توانید از قبل موضوعات مشخصی را هم برگزینید تا از طریق آن‌ها یخ اولیه گفتگو با یک غریبه بشکند. این اپ مجانی است، البته اگر بتوانید شریک مناسبی برای آموختن زبان پیدا کنید، اتفاقی که برای زبان‌های محبوب و مشهور جهان به راحتی رخ می‌دهند. البته این امکان هم وجود دارد که پول دهید و از خدمات یک معلم حرفه‌ای بهره ببرید.

برای ثبت‌نام در این اپ باید از حساب‌کاربری فیس‌بوک یا گوگل استفاده کنید. باید صبر کنید تا اطلاعات حساب‌تان تایید شود و سپس می‌توانید از یادگیری یک زبان جدید و آشنایی با آدم‌های جدید لذت ببرید

Google play :https://play.google.com/store/apps/details?id=net.tandem

MEMRISE

اپلیکیشن MEMRISE

اگر قصد دارید تمرین کنید و لغات بیشتری بیاموزید، استفاده از اپ Memrise یک راه جذاب برای این کار است. این اپ مثل یک بازی تنظیم شده، در تصویر و طراحی آن شما مثل یک فضانوردید که به سیاره‌ای خارجی سفر می‌کنید و با دادن جواب‌های صحیح برای خود امتیاز جمع می‌کنید. این شیوه راهی متفاوت و جذاب را برای یادگیری فراهم می‌‌کند. در این اپ می‌توانید به صداهای ضبط شده لغات و عبارات مختلف گوش دهید و در مواردی ویدیوهایی از گوینده‌هایی بشنوید که به زبان مادری‌شان سخن می‌گویند. با توجه به طراحی این اپ، همه چیز به شکلی تنظیم شده که بتوانید بهتر به حفظ کردن کلمه‌ها و عبارت‌ها بپردازید. در واقع این اپ از الگوریتمی استفاده می‌کند که براساس آن سعی می‌کند در باز‌ه‌های زمانی متفاوت برخی از محتواهایی که حفظ کرده‌اید را یادآوری کند تا نهایتا به بهترین شکل ممکن از پس آموزش زبان جدید بربیایید.

اپ Memrise از اساس برای گسترده‌ کردن دایره واژگان‌تان به کار می‌آید. سپس اگر بخواهید می‌توانید این لغات را با مکالمه‌ها و ساختارهای گرامری هم بیامیزید. در عین حال برای حفظ کردن لغت‌ها بعضا از تصاویر و نشانه‌های عجیب و غریب هم استفاده شده که این کار فرایند حفظ کردن را برای‌تان آسان‌تر می‌سازد. برای ثبت‌‌نام در این اپ می‌توانید از میل گوگل یا حساب‌کاربری فیسبوک استفاده کنید.

Google Play : https://play.google.com/store/apps/details?

BUSUU

اپلیکیشن BUSUU

اپلیکیشن Busuu حدود ۶۰ میلیون کاربر دارد، خوب طراحی شده و بسته‌های درسی کاملی دارد که بخش قابل‌توجهی از محتوای یک زبان جدید را پوشش می‌دهد. این اپ از فلش‌کارت و تمرین‌هایی برای یادگیری قواعد دستوری، مهارت نوشتن، دیالوگ و تلفظ لغات استفاده می‌کند. در عین حال آزمون‌ها و بازی‌های مشخصی هم برای بررسی دانش زبانی افراد تدارک دیده.

Bussu درس‌های بخصوصی هم برای افرادی که قصد سفر دارند در خود جای داده. از طریق آن‌ها می‌توانید برای سفر بعدی‌تان آماده شوید و البته در صورتی نیاز امکان گفتگو با افرادی که به زبان اصلی سخن می‌گویند و قادرند اشتباهات و متن‌های‌تان را اصلاح کنند هم برای‌ شما فراهم است. در این اپ بخش آفلاین هم وجود دارد پس بدون نیاز به اتصال به اینترنت هم می‌شود از Bussu استفاده کرد. فلش‌کارت‌ها و تمرین‌های نوشتن این اپ مجانی‌اند اما اگر بخواهید همه درس‌ها و ابزارهای آن در اختیارتان قرار بگیرند باید بین ۶ تا ۱۰ دلار در ماه پرداخت کنید.

Google Play :https://play.google.com/store/apps/details?id=com.busuu.android.enc

امتیاز شما به این مقاله ما را در نوشتن مقاله های بعدی کمک می‌کند
0/5

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلمات کلیدی

تمامی حقوق مادی و معنوی این وب سایت متعلق به شرکت آیریک میباشد.

طراحی سایت
همکاری با آیریک