جشنواره بهاره

وبلاگ

۵ نکته درباره ی طراحی گرافیکی وب سایت

طراحی وب

شما برای داشتن یک وب سایت خوب نه تنها نیاز به یک کد نویسی قوی دارید، بلکه باید از لحاظ طراحی گرافیکی بیشترین تاثیر را روی مخاطب بگذارد.

طرح گرافیکی باید از لحاظ رنگ، نوشته ، تصاویر مورد استفاده و محل قرار گیری آنها به نحوی باشد، که بازدید کنندگان سایت را به خود جذب کند و تاثیر مثبتی در بیننده به وجود بیاورد.

قبل از شروع بهتر است شما بخش های سایت را با استفاده از وایر فریم مشخص کنید .

وایر فریم یک طرح اولیه است که آن را می توانید هم بصورت دستی و هم با نرم افزار های مختلف طراحی کنید.

وایر فریم کار شما را هنگام اجرا آسان تر می کند با این کار مشخص می شود که صفحات و عناصر چگونه باید قرار بگیرند ، با چه هدفی به کار برده می شوند و کدام بخش قرار در صفحه ی اصلی قرار بگیرد در اصل وایر فریم یک نمای ساده شده ی کلی از یک وب سایت است.

وایر فریم
وایر فریم

نکاتی که باید در طراحی گرافیکی یه وب سایت رعایت شود:

۱- شناسایی

شما باید شناخت کاملی از شرکت یا سازمان داشته باشید که در چه زمینه ای فعالیت دارند.

آگاهی در این زمینه باعث می شود که متوجه شوید مخاطبان آن ها در چه رده های سنی هستند، طرحی رسمی باید طراحی کنید و یا غیر رسمی و حتی در انتخاب رنگ و فونت مورد استفاده در وب سایت به شما کمک های زیادی می کند.

۲- انتخاب رنگ مناسب سایت

انتخاب رنگ در سایت از نکات خیلی مهمی است که باید با دقت انجام شود.

اصولا شما باید از رنگ سازمانی آن شرکت استفاده کنید.

در صورت نداشتن رنگ سازمانی باید این را بسنجید که این محل چه کاری را انجام می هد و چه رنج سنی مخاطب دارد و چه رنگی باعث می شود که بازدید کننده ها با ورود به سایت جذب این رنگ شوند.

۳- تایپو گرافی

به شکلی جملات خود را کنار یکدیگر بچینید که باعث خسته شدن چشم نشود و خوانایی بالایی داشته باشد.

استفاده ازجملات کوتاه با تیتر های اصلی و فرعی ترکیب آن با تصویر و… می تواند راه های مناسبی برای زیبایی ظاهر جملات باشند.

۴- انتخاب تصاویر

معمولا باید تصاویری را در سایت انتخاب کنید که با موضوع مرتبط هستند از لحاظ بصری زیبا ، مجذوب کننده و دارای کیفیت بالای وضوح باشند.

۵- ترکیب بندی و تناسب در سایت

در چیدمان رعایت ترکیب بندی امری ضروری می باشد.

شما می توانید در طراحی گرافیکی یک سایت از فضای خالی به بهترین نحو استفاده کنید.

گاهی اوقات می توانید با طراحی المان های خلاقانه فضای خالی قسمتی را که نا برابری ایجاد کرده پر کنید حتی ممکن است برای بهتر شدن ، آن فضا ها همانطور سفید باقی بمانند این بستگی به طرح شما دارد.

نیازی نیست صحفه ی خود را شلوغ کنید که بیننده در آن نتواند بخش مورد نظر خود را پیدا کند ، یک طرح ساده به طوری که چشم ببینده در آن بچرخد و فقط یکجا ثابت نماند کافی است.

ترکیب عکس و نوشته یکی از نکات مهم ترکیب بندی است به طرزی آن ها را ترکیب کنید که تعادل و هم وزنی را در کل سایت احساس کنید.

طراحی وب سایت
طراحی وب سایت

شرکت آیریک مفتخر است با خدمات در حوزه ی سیستم های کامپیوتری، میزبانی دامنه، باشگاه مشتریان، طراحی وب سایت، ارتباط با مشتریان، فروشگاه اینترنتی و فروم اینترنتی در خدمت شما باشد.


امتیاز شما به این مقاله ما را در نوشتن مقاله های بعدی کمک می‌کند
5/5

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلمات کلیدی

تمامی حقوق مادی و معنوی این وب سایت متعلق به شرکت آیریک میباشد.

طراحی سایت
همکاری با آیریک