جشنواره بهاره

وبلاگ

۶ نکته طلایی برای افزایش خلاقیت در طراحی گرافیک

6 نکته طلایی برای افزایش خلاقیت در طراحی گرافیک

خلاقیت (creativity)

هرگونه تلاش و کوششی به روش جدید و نو در طراحی و ایده یابی خلاقیت است بعضی افراد فکر می کنند خلاقیت یک صفت شخصیتی است و نمی توانند با مهارت و تمرین آن را به دست آورند ولی اینطور نیست با تمرین های زیاد می توانید خلاقیت خود را افزایش دهید. همیشه پیدا کردن ایده نو و جدید برای طراحان و گرافیستان کمی سخت و دشوار است ما در این مقاله با ۶ نکته طلایی به شما طراحان و گرافیستان در افزایش خلاقت شما کمک می کنیم.

۶ نکته طلایی در افزایش خلاقیت

۱-نکته طلایی اول:


همراه داشتن یک دفترچه یا کاغذ همراه خود:

برای هر طراح گرافیک بسیار مهم است که همواره یک دفتر یادداشت یا کاغذ همراه با قلم برای ثبت طرح های که به ذهنش می رسد داشته باشد.گاهی اوقات ایده ها زمانی به ذهن می رسند که واقعا انتظار ندارید. بنابراین بهتر است همواره یک دفترچه همراه خود داشته باشید که بتوانید این ایده ها را به سرعت ثبت کنید تا فراموش نکنید

۲- نکته طلایی دوم


رفتن به کلاس های آموزشی و ورکشاپ ها


با پیشرفت جامعه و جدید شدن برنامه ها و شیوه های طراحی هیچگاه از یادگیری مطالب جدید در زمینه طراحی و گرافیک نباید دست برداشت زیرا همواره موارد جدیدی وجود خواهند داشت که شما باید آنها را یاد بگیرید. اضافه شدن مطالب جدید و شیوه های جدید باعث می شود ذهن شما بر روی مطالب جور دیگری باز بشود و از این رو شرکت در کلاس ها و ورکشاپ ها به شما در افزایش خلاقیت بیشتر کمک می کند

۳-نکته طلایی سوم


رفتن به مسافرت


سفر کردن باعث آشنایی با عقاید و فرهنگ های دیگر شهر ها و کشور ها می شود دیدن آداب و رسوم،مناظر دیدنی و تاریخی الهام بخش ذهن و آرامش روح و روان است اگر در طول سفر به بافت تاریخ یا نقش برجسته یا طبیعت بکر برخوردید حتما از آن صحنه عکس بگیرید در طراحی و اجرا حتما لازمتان می شود!

۴-نکته طلایی چهارم


پیاده روی کنید

ثابت نشستن و منتظر آمدن ایده خلاق کاملا بیهوده است.فعالیت جسمی نقش بسیار مهمی را بر مغز شما می گذارد و باعث تقویت حافظه می شود پس نشستن پشت میز و در خانه را رها کنید و به پیاده روی بروید.

۵-نکته طلایی پنجم

مهم ترین نکته


جست و جو در اینترنت و فضای مجازی که یک منبع بزرگ برای یادگیری و ایده گرفتن است.با دیدن مقاله ها و طرح هایی که قبلا زده شده به شما در ایده های جدید کمک می کند. در وبلاگ وب سایت شرکت آیریک می توانید از مطالب گذاشته شده در زمینه گرافیک و طراحی، خلاقیت خود را افزایش دهید.

امتیاز شما به این مقاله ما را در نوشتن مقاله های بعدی کمک می‌کند
5/5

یک دیدگاه برای “۶ نکته طلایی برای افزایش خلاقیت در طراحی گرافیک

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلمات کلیدی

تمامی حقوق مادی و معنوی این وب سایت متعلق به شرکت آیریک میباشد.

طراحی سایت
همکاری با آیریک